Bio

Mio

O mne

Volám sa Miloš Jaščur a väčšinu môjho pracovného času trávim návrhom a vývojom natívnych aplikácií pre mobilný operačný systém iOS vytvorený spoločnosťou Apple Inc.

Zaujímam sa o najnovšie mobilné technológie a trendy, rád sa učím a objavujem nové veci, vyhľadávam pracovné výzvy.

V minulosti som sa venoval programovaniu v prostredí Adobe Flash/Flex, kde mám dlhoročné skúsenosti s vývojom desktopových aplikácií a interaktívnych webových stránok.

Moje skúsenosti

Cocoa, Objective-C, iOS SDK
90%
CocoaPods, Git, REST, JSON
75%
Adobe Creative Suite
60%
HTML, CSS, JavaScript, XML
35%
Windows, Skicár
NaN

Pracovné skúsenosti

Prvé pracovné skúsenosti som začal nadobúdať po strednej škole v roku 2004, kedy som nastúpil ako začínajúci Flash programátor a grafik do digitálnej agentúry v Bratislave. Neskôr som sa od vektorových animácií a webovej grafiky postupne dostal k samotnému programovaniu, ktorému sa profesionálne venujem až do dnes.

Lead Mobile Engineer

Február 2015 - Súčastnosť
Etnetera, a.s. (Praha, ČR)

Etnetera a.s. je popredná česká spoločnosť, ktorá vytvára weby veľké rozsahom, nápadom a vplyvom. Je súčasťou skupiny Etnetera Group, ktorú ďalej tvoria firmy Etnetera Activate, Etnetera Logicworks, Etnetera Vision, Etnetera AppSatori a Fragile media.

iOS Developer

Január 2014 - Február 2015
eMan, s.r.o. (Praha, ČR)

Od roku 2014 som pôsobil na seniorskej pozícii iOS vývojár v spoločnosti eMan. Mojou úlohou bol vývoj mobilných aplikácii pre významné české a medzinárodné spoločnosti. eMan, s.r.o. patrí medzi lídrov v poskytovaní zákazkového vývoja mobilných aplikácii.

Head of Development

Marec 2013 - December 2013
Massimo Filippi, s.r.o. (Praha, ČR)

Po trojročnom pôsobení v digitálnej agentúre Massimo Filippi som sa stal vedúcim vývojového tímu. Na tejto pozícii som mal príležitosť viesť tím vývojárov a koordinovať celý proces vývoja mobilných a webových projektov.

Sr. Flash Developer
iOS Developer

Marec 2010 - December 2013
Massimo Filippi, s.r.o. (Praha, ČR)

V roku 2010 som nastúpil na pozíciu Senior Flash programátor do agentúry Massimo Filippi. Mojou úlohou bolo zastrešiť kompletný vývoj Flash-ových projektov v podobe rôznych virálov, desktop aplikácií a webových stránok. Po rozsiahlom štúdiu Objective-C a sérii školení sa od roku 2011 naplno venujem vývoju pre operačný systém iOS.

Flash Developer
iOS Developer (freelance)

Marec 2005 - December 2013
Miocreative.com (ČR, SR)

Od roku 2005 pôsobím ako vývojar na voľnej nohe pod názvom Miocreative. Realizáciou mnohých projektov som nabodudol skúsenosti v oblasti návrhu, realizácie a riadenia webových projektov. Neskôr som svoje vedomosti obohatil o objektové princípy a začal programovať v jazyku Objective-C pre operačný systém iOS.

Flash Developer
Graphic Designer

Február 2004 - Október 2006
Wit&Sisters, s.r.o. (Bratislava, SR)

Počas pôsobenia v digitálnej agentúre Wit&Sisters v Bratislave, som na juniorskej pozícii Flash programátor a grafický dizajnér získal moje prvé pracovné skúseností, ktoré tvorili významný základ pre moje ďalšie profesné zameranie Flash/Flex programátora.